Log directory is not writable - please CHMOD e107_plugins/log/logs to 777

  Nedaudz par autosatiksmi Itālijā!!!!!

Iespējams katram cilvēkam kaut vienreiz mūžā ir bijusi vēlme ieraudzīt Itāliju – brīnišķīgu un neatkārtojamu valsti, kur gandrīz vai katram akmenim ir sava vēsture.
Ja arī kādreiz ceļosiet pa šo valsti – Roma, Venēcija, San Marino, Neapole, Florence u.c. , varu apgalvot, ka ceļojums būs divtik iespaidiem bagāts, ja ceļosiet ar auto, ……..jo tas nozīmē – vairāk iespēju, vairāk brīvības, vairāk patstāvības.

1.jpg

Ja esat atlidojuši uz Itāliju ar lidmašīnu, izdevīgi noīrēt auto, jo ceļojumi ar autobusu pa Itāliju ir samērā dārgi. To var izdarīt jau Latvijā ar interneta starpniecību. Jāņem vērā, ka noīrēt auto iespējams tikai tiem, kas sasnieguši 21 gadu. Citas kompānijas slēdz līgumu ar personām, kas nav jaunākas par 23 gadiem. Nepieciešama kredītkarte.
Kā jau katrā valstī, arī Itālijā ir savas īpatnības attiecībā uz autosatiksmi. Tāpēc nedaudz padalīšos ar informāciju un iespaidiem par to.
Ceļi Itālijā visumā labi. Salīdzinot ar Latvijas ceļiem, pat ļoti labi. Ar īpaši kvalitatīvu ceļa segumu izceļas maksas ceļi – autobāņi. Autobāņi ir valsts īpašums un par pārvietošanos pa tiem ir jāmaksā. Maksa atkarīga no izvēlētā ceļa posma, attāluma, autotransporta veida. Kā arī no joslu skaita (2/3/4/5/ un vairāk) un transporta līdzekļa garuma (mazāk vai vairāk kā 1,3 m.). Laika faktors ceļa izmaksas neietekmē. Tā kā varat nesteigties un izbaudīt Itālijas skaisto dabu, braucot pa labo malējo joslu kaut vai „bruņurupuča ātrumā”.

2.jpg
Teikšu godīgi, izmaksas, pārvietojoties pa maksas ceļiem „nav kodelīgas”, jo, piemēram, ceļa posms no Milānas uz Venēciju izmaksā ap 12 Eur, Milāna – Roma 26 Eur, Roma – Neapole 10 Eur. Tāpēc noteikti ieteiktu pārvietoties pa autobāņiem tumšajās diennakts stundās, jo pārvietoties naktī pa kalnu ceļiem nozīmē izaicināt likteni un to itāli, kas lielā ātrumā nesas Tev pretī no kārtējā līkuma.
Kā jau teicu, autobāņi ir maksas. Norēķinu sistēma braukšanai pa autobāņiem praktiski tāda pati kā citās Eiropas valstīs. Pie iebraukšanas uz autobāņa novietoti speciāli vārti ar automātiem, kas izdod talonus, kuros norādīta vieta un iebraukšanas laiks. Kā pamanīju, dažādam autotransportam paredzētas atsevišķas iebrauktuves, virs kurām ir attiecīgas norādes. Pie kam uz šīm norādēm ir informācija par to, kur iespējams norēķināties ar kredītkarti, ceļa čekiem, skaidrā naudā.
Pie izbraukšanas no autobāņa gribot negribot nāksies maksāt naudiņu. Ar naudas iekasēšanu nodarbojas darbinieki, kas pie iebraukšanas jūsu izņemto talonu izlaiž caur elektronisko sistēmu un uz tablo, kas novietots pirms auto, parādās summa, kas jāmaksā. Pēc norēķina var turpināt ceļu pa šoseju. Neskatoties uz to, ka ātruma ierobežojums uz šosejas ir no 90 līdz 110 km/h, izskatās, ka ne visi to ņem vērā un nejūtas vainīgi, ja brauc arī ar 160 km/h. Tie, kas pārsniedz „lidojumā” 200 km/h jau RISKĒ……… Ja nemaldos, tad atļautais ātrums uz autobāņa bija 130 km/h.
Uz autobāņiem nav policijas posteņu, jo ceļi aprīkoti ar elektroniskām ātruma mērierīcēm/kontrolieriem, kas fotografē pārkāpējus……..precīzāk auto numurus. Nezinu kā tūristi, bet itāļi zina, ka, pārsniedzot ātrumu drīz vien var saņemt pa pastu soda talonu ar sava auto numuru. Tāpēc ielāgojiet, ja „lidojumā” pa šoseju redzat zibsni………tas noteikti nav žurnālists no žurnāla „ Auto pasaule”.
Ak jā, kā par izbrīnu, bet tomēr arī uz autobāņa var nokļūt sastrēgumā. Pamatā tas saistīts ar vērienīgajiem esošo ceļu remontdarbiem un jaunu ceļu izbūvi.
Braucot pa autobāņiem nāksies izbraukt cauri neskaitāmiem tuneļiem (skatīt attēlu), kuru garumi krasi atšķiras.

3.jpg

Piemēram 250 m, 1690 m, 2254 m utt. Jāpiebilst, ka lielākajā daļā tuneļu padomāts par cilvēku drošību. Ik pēc pārdesmit metriem ir izejas, pa kurām cilvēki var izkļūt ārā un arī ir iespēja piezvanīt uz palīdzības dienestu.
Kas attiecas uz degvielas cenām, nekas iepriecinošs. Vienas no augstākajām cenām Eiropā. Dīzelis apmeram 1.19 Eur, benzīns apmēram no 1.30 – 1.55 Eur. Bet, Itālijas benzīntankos ir viena ekstra, kas īpašu prieku sagādā dāmām – lai uzpildītos nav jākāpj ārā no auto, jo to uzpildīs paši benzīntanka darbinieki. Pie kam, interesanti un nepierasts, tas ka, viņi nesīkumojas ar centiem. Ja, piemēram, jāmaksā 50.50 Eur, tad centus nemaz neņem.
Satiksmes noteikumi Itālijā rakstīti itāliski, tāpēc nekomentēšu. Taču pamanīju, ka dažas lietas tur ir atšķirīgas nekā Latvijā:
Latvijā visas gaismas luksoforā ir vienāda diametra, taču Itālijā sarkanā gaisma diametrāli ir nedaudz lielāka (izskatās, ka tas ir tikai jaunās paaudzes luksoforiem). Tā kā mīlīši, nevarēsiet aizbildināties, ka sarkano nemanījāt.
Pamanīju arī ceļa zīmi, kāda pie mums nav manīta (skatīt attēlu).

4.jpg

Krustojumos Itālijā pamatā ir apļveida kustība. Samērā ērti. Taču tajā pat laikā bīstami, jo tiem itāļiem ir slikts ieradums, …….no apļa nogriezties pa labi nevis no malējās, bet vidējās joslas. Spēj tik bremzēt, jo pat bez vainas apziņas žiglais itālis pēkšņi iznirst auto priekšā un nogriež ceļu.
Jūs sūdzaties par ceļa norāžu trūkumu Latvijā???!!!, ha – paskat, ……….Itālija ar tām var lepoties (skatīt attēlu).

5.jpg
Te pat var pārbaudīt savas koncentrēšanās spējas, lai atrastu vajadzīgo norādi.
Kā nopratu, pa dienu Itālijā nav obligāts nosacījums braukt ar ieslēgtām gaismām.
Pateicība par ielaišanu joslā nav topā, cik reizes tika kāds laipni ielaists, pateicība nesekoja. Secinājums, laikam solidaritāte ir nerakstīts likums un pati pa sevi norma. Kas atsevišķu pateicību neprasa.
Tā kā Itālijā daudzi pārvietojas ar skuteriem, tiem ir paredzētas speciālas stāvvietas (domātas arī motocikliem) (skatīt attēlu).

6.jpg
Jāaaaaaa, un policija arī Itālijā mēdz uzrasties ne no kurienes. Sanāca tā nedaudz noteikumus pārkāpt un pēc sekundes jau policmeni klāt……..bla bla bla, la la…….īsi sakot, sapratāmies. Viņi saprata, ka ar ārzemniekiem nav ko ielaisties. Fu….noveicās!!!!
Itālijā tiesībsargājošie orgāni iedalās – policija, tā sauktie karabineri (tiešais tulkojums), ceļu policija un vēl bija daži.
Tātad, ja uz ceļa redzat gaiši zilu auto ar baltām svītrām sānos un uzrakstu Polizia, kurā sēž divi baltās formās…….tie ir viņi - policija.
Savukārt karabineri braukā ar tumši ziliem auto ar sarkanām svītrām sānos un valkā melnu formu. Nepārsniedziet ātrumu, un viņi jums noteikti nekritīs uz nerviem.
Ceļu policiju jūs sastapsiet gadījumā, ja pārsniegsiet ātrumu vai noparkosiet auto neatļautā vietā. Neiesaku parkoties neatļautā vietā, jo Itālijā šādi noparkotus auto ātri vien evakuē.
Un vēl……..ja aizceļosiet uz Venēciju un gribēsiet auto novietot pašā centrā daudzstāvu autostāvvietā, jārēķinās ar to, ka nāksies šķirties no apmēram 25 Eur, neatkarīgi no tā, cik ilgi Jūsu auto tur atrodas. Tas būs samērā sāpīgs trieciens pa kabatu tiem, kas nezinot būs noparkojušies uz kādu stundu.
Nu var jau noparkoties arī pie Jolly Caffe
Tas tā kā būtu arī vissssss……..paldies par uzmanību un aplausiem!!!!!!!!!

7.jpg
15.11.2007.
Joly
Tyler on Thursday 15 November 2007 - 15:10:41