Log directory is not writable - please CHMOD e107_plugins/log/logs to 777

  VÄ“l lÄ«dz pat Å¡ai dienai pastāv

Vēl līdz pat šai dienai pastāv

dzimuma nevienlīdzība, aizspriedumi un stereotipi, par to, ka sievišķais dzimums, nu nekādi, nerunājot par to vien, ka nevar, bet nemaz nespēj paveikt to, kas ir vīriešu cienīgs dabrs.

Neslēpsim,ka viens no tiem ir lielas šaubas un negatīva attieksme par to, ka daiļais dzimums spētu pastāvīgi vadīt automašīnu. Lai arī parādās arvien vairāk sievietes, kuras labprātīgi un bezbailīgi apņemas vadīt auto un sēžas pie tā stūres, turklāt vada to ne sliktāk, bet reizēm pat labāk, kā vīrieši, tomēr vēl līdz šim ļoti liela daļa vīriešu nelabprātīgi ir ar mieru, nodot auto stūri sieviešu maigajās rokās.

Laiciņu atpakaļ Lielbritānijā veica socioloģiskās aptaujas, kuru rezultāti bija sekojoši. Ir vīriešu daļa, kuri šaubas, par to, ka viņu mīļotās spēj vadīt auto, ņemot vērā arī to, ka nolikts eksāmēns, un šādi vīrieši ir aptuveni trešā daļa. Taču veseli 14% aptaujāto, pavēstījuši to, ka sievietes nekad nespēs būt labas autovadītājas un tā iemesla dēēl nekad neuzticēšot viņām sava lieliskā auto stūri.

Nenoliedzami ir vīrieši kuri gatavi sēdēt blakussēdētāja pusē, kad pie auto stūres sēž sieviete, bet tik un tā vai nu cenšas šajos braucienos viņas nepavadīt, vai nepārtraukti prasa atbrīvot vadītāja vietu.

Starpcitu, vīrieši arī netic tam, ka sievietes spētu orientēties auto lietās. Aptaujāto vīriešu ceturtā daļa sacīja, ka ir ar mieru paciest, to, ka sieviete vada auto, taču arīt tikai taisnos gabalos, nebraucot nekur tālu.

Runājot par pašu auto vadīšanas spējām, tad par tām vīrieši nešaubās ne vismazākajā mērā. Un patiesi – ja ne viņi, tad kas vispār šajā pasaulē varētu sēsties pie auto stūres?

Jāatzīst, ka aptaujā bija arī vīrieši, kas apgalvoja, ka otreiz autovadītāju apliecību neiegūtu, taču tie bija tikai 2% aptaujāto.

Tieši tā iemesla dēļ, ka arī man šajā aizspriedumā ir savs viedoklis, uzrakstīju šo rakstu. Runājot par viedokli, man personīgi nav iebildumi pret sievietēm, kas vada auto, taču ja viānas nekavē, vai netraucē satiksmi.


lindy on Friday 24 November 2006 - 21:41:12